Efe Çehreli

12 Kasım 1967 ‘de Ankara’ da doğdu. İlk ve orta okulu TED Ankara Koleji ‘nde, liseyi English High School For Boys (İngiliz Lisesi/Nişantaşı) ‘ta, üniversiteyi Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Servisi (THS 1989-1991) Bölümü ‘nde bitirdi.

Askerlik görevini Balıkesir Ordudonatım İkmal Bölüğü ‘nde 1987 ‘de tamamladı.

Üniversitede Acoounting (Amerikan Sistem Muhasebe) dersinde okul birincisi oldu ve üniversite onur listesine girdi, okuldaki ilk yılında öğrencilerden en yüksek oyu alarak Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

efe-cehreli-belove-binicilik

efe-cehreli-belove-binicilik

Mezuniyetten sonra sırasıyla Neta Tourism, Connection Tours ve Distinto Travel adlarıyla kurduğu A grubu seyahat acentalarından sonra, Net Holding-Inter Limousine Service ve Net Turizm-Bazaar 54  ‘de yönetici olarak çalıştı.

1998 ‘de atlar ve binicilik ile ilgilenmeye başladı.

efe_marlon_binicilik

2004 ‘de Yasemin Çehreli ile evlendi ve 2005 ‘te oğlu Omay ve 2013 ‘te oğlu Adin doğdu.

2006 ‘da engel atlama dalında, 2009 ‘da dresaj-at terbiyesi dalında, 2010 ‘da endurance-atlıdayanıklılık dalında  hakem oldu, şuanda milli hakem olarak görevini devam ettirmekte, birçok ulusal ve uluslararası müsabakalarda görev almakta.

2012 ‘de Türkiye Binicilik Federasyonu Atlıdayanıklılık Komite üyesi ve İstanbul Bölge Hakem Kurulu üyesi olarak atandı.

Pamukova ‘da Cem-Hakan Uzan Çiftliği, Kayseri ‘de Türker Horoz-Burak Binicilik, İstanbul’ da Dila Country Club gibi birçok at çiftliğinin kuruluş aşamasında ve devamında danışmanlık yaptı. 2003-2004 yıllarında İş-Koray A.Ş. Kasaba Atlısporu başarı ile işletti.

Türkiye ‘de bir ilk olarak binici malzemelerini imal etti, şuan faaliyette olan birçok üreticiye örnek oldu.

1999 yılında kurduğu atevi firması, binicilik sektöründe ilk web sitesi ve tek binicilik portalı atevi.com Türkiye ‘de herkes tarafından tanındı, marka bilinirliği %100 oldu.

Engel Atlama dalında C Kategorisinde lisanslı binici, atlı dayanıklılık branşında kalifiye, at terbiyesi dalında ise başlangıç kademesinde lisanslı binici. 2010 yılından itibaren yoğun olarak ilgilendiği atlı dayanıklılık-endurans dalının Türkiye ‘de tanınmasına, gelişmesine ve anlaşılmasına büyük katkısı oldu.

2014 Eylül ayında Sırbistan Belgrad’ da düzenlenen Balkan Şampiyonası’ nda Atlıdayanıklılık Türk Milli Takımı’ nda Teknik Direktör ve Ekip Şefi olarak görev yaptı. Takımı ile birlikte binicilik tarihimizde bir ilki başararak; ekip halinde 3.lük derecesini ülkemize hediye etti.

2015 yılında atlıdayanıklılık branşı Türkiye Milli Takımı’na 2 at (Atevi.com Zevce ve Atevi.com Yosma) ve 2 öğrencisini (Hakkı Feyzioğlu ve Nur Özdemir/Jr. ) sokmayı başardı. Atlarından Atevi.com Zevce; milli takıma giriş sıralamasında 1. olarak en yüksek puan ile seçildi. 5 at ile gidilen Balkan Şampiyonası’ nda bitiren 3 atımız ve binicimizden 2 si bu 2 at ve bu 2 binici oldular.

2016 yılında Atlıdayanıklılık  Türkiye Milli Takımı’ na 3. sıradan seçildi ve “atevi.com Hatun” isimli atı ile Hırvatistan’da düzenlenen Balkan Şampiyonası’ nda ülkemizi temsil ederek milli oldu.

Şubat 2012′den itibaren Atevi olarak; Sırapınar Country Club ‘ı işletmekte.

Akademik çalışmalarına ise; Özyeğin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Spor Bölümü’ nde kredili olarak verilen Binicilik dersinde öğretim üyesi ve danışman olarak devam ediyor.

Atçılık TV ‘de söyleşisi için aşağıdaki linki seçiniz:

http://www.atciliktv.com/?islem=video&id=188Soru - Cevap (2)

saliha betül tecer

10 Mayıs 2011 saat 21:25    


merhaba ben saliha betül tecer
14 yaşımdayım antalya manavgata bir at çiftliğinde
binicilik kursuna başladım ve kısa zaman da beyağı ilerledim.öğretmenim bana lisesi ve üniversitesini okumamı önerdi.türkiyede böyle bir yerler var mıdır?

admin

18 Mayıs 2011 saat 09:27    


evet var sevgili betül, örneğin kocaeli üniversitesi ve istanbul üniversitesinde meslek yüksek okulları binicilik eğitimi veriyorlar.

Sorun - Cevaplayalım.

İsim *

E-posta *

Telefon