12 Kasım 1967 ‘de Ankara’ da doğdu. İlk ve orta okulu TED Ankara Koleji ‘nde, liseyi English High School For Boys (İngiliz Lisesi/Nişantaşı) ‘ta, üniversiteyi Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü ‘nde bitirdi.

Askerlik görevini Balıkesir Ordudonatım İkmal Bölüğü ‘nde 1987 ‘de tamamladı.

Üniversitede Acoounting (Amerikan Sistem Muhasebe) dersinde okul birincisi oldu ve üniversite onur listesine girdi, okuldaki ilk yılında öğrencilerden en yüksek oyu alarak Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

efe-cehreli-belove-binicilik

efe-cehreli-belove-binicilik

Mezuniyetten sonra sırasıyla Neta Tourism, Connection Tours ve Distinto Travel adlarıyla kurduğu A grubu seyahat acentalarından sonra, Net Holding-Inter Limousine Service ve Net Turizm-Bazaar 54  ‘de yönetici olarak çalıştı.

1998 ‘de atlar ve binicilik ile ilgilenmeye başladı.

efe_marlon_binicilik

2004 ‘de Yasemin Çehreli ile evlendi ve 2005 ‘te oğlu Omay Çehreli doğdu.

2006 ‘da engel atlama dalında, 2009 ‘da dresaj-at terbiyesi dalında, 2010 ‘da endurance-atlıdayanıklılık dalında  hakem oldu, şuanda milli hakem olarak görevini devam ettirmekte, birçok ulusal ve uluslararası müsabakalarda görev almakta.

2012 ‘de Türkiye Binicilik Federasyonu Atlıdayanıklılık Komite üyesi ve İstanbul Bölge Hakem Kurulu üyesi olarak atandı.

Pamukova ‘da Uzan Çiftliği, Kayseri ‘de Türker Horoz-Burak Binicilik, İstanbul’ da Dila Country Club gibi birçok at çiftliğinin kuruluş aşamasında ve devamında danışmanlık yaptı. 2003-2004 yıllarında İş-Koray A.Ş. Kasaba Atlısporu başarı ile işletti.

Türkiye ‘de bir ilk olarak binici malzemelerini imal etti, şuan faaliyette olan birçok üreticiye örnek oldu.

1999 yılında kurduğu atevi firması, binicilik sektöründe ilk web sitesi ve tek binicilik portalı atevi.com Türkiye ‘de herkes tarafından tanındı, marka bilinirliği %100 oldu.

Engel Atlama dalında C Kategorisinde lisanslı binici, atlı dayanıklılık branşında kalifiye, at terbiyesi dalında ise başlangıç kademesinde lisanslı binici. 2010 yılından itibaren yoğun olarak ilgilendiği atlı dayanıklılık-endurans dalının Türkiye ‘de tanınmasına, gelişmesine ve anlaşılmasına büyük katkısı oldu.

Şubat 2012’den itibaren Atevi olarak; Sırapınar Country Club ‘ı işletmekte.


2 yorum

saliha betül tecer · 10 Mayıs 2011 21:25 tarihinde

merhaba ben saliha betül tecer
14 yaşımdayım antalya manavgata bir at çiftliğinde
binicilik kursuna başladım ve kısa zaman da beyağı ilerledim.öğretmenim bana lisesi ve üniversitesini okumamı önerdi.türkiyede böyle bir yerler var mıdır?

admin · 18 Mayıs 2011 09:27 tarihinde

evet var sevgili betül, örneğin kocaeli üniversitesi ve istanbul üniversitesinde meslek yüksek okulları binicilik eğitimi veriyorlar.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir